מדריך פוליסות ביטוח סיעודיות

צרו קשר

לייעוץ בדבר גובה
הפיצוי המגיע לכם

  פוליסת ביטוח סיעודי נועדה להבטיח שבמידה והאדם נמצא במצב סיעודי, כלומר, אינו מסוגל לבצע שלוש מתוך שש הפעולות היום יומיות (לקום ולשכב; להתרחץ ולהתגלח; להתלבש ולהתפשט; לאכול ולשתות; לשלוט על סוגרים ולהתנייד), חברת הביטוח תשלם תשלום חודשי כפי שנקבע בפוליסה אותה רכש, כדי שבני משפחתו לא יישאו בנטל הכלכלי הרב הכרוך בטיפול בחולה סיעודי.

  ביטוח סיעוד נרכש, בדרך כלל, דרך קופות החולים, אולם ניתן לרכוש אותו גם באמצעות סוכן ביטוח, מקום העבודה או ישירות מול חברת הביטוח.

  חישוב הסכום החודשי שהחולה הסיעודי זכאי לו, תלוי במספר החוסרים התפקודיים ובמקום שהותו של החולה הסיעודי -בבית או במוסד סיעודי, למשך 36 עד 60 חודשים, תלוי בתנאי הפוליסה.

  אך, לצערנו, ברגע האמת, חברות הביטוח מתנערות מאחריותן ודוחות את תביעותיהם של החולים הסיעודיים בטענות שונות. בתי המשפט ביקרו לא פעם את התנהלות זו של חברת הביטוח ופסקו כי חברות הביטוח נהגו בחוסר תום לב בעת שדחו את תביעות החולים הסיעודיים.

  הטענה הנפוצה של חברות הביטוח לדחיית תביעה לביטוח סעודי,  היא הטענה לאי גילויו מידע על מצבו הרפואי הקודם של החולה. והרי ברי לכל, כי מדובר בטענה מקוממת בעיקר בשל העובדה שמרבית החולים הסיעודיים הינם קשישים שרכשו את פוליסת הביטוח הסיעודי לפני שנים רבות ושילמו עליהן מדי חודש במיטב כספם, ורק עם הגשת תביעתו של החולה הסיעודי מבקשת חברת הביטוח את תיקו הרפואי ומעלה את הטענה למצב רפואי קודם שלא גולה בזמן עריכת הביטוח.

  לעיתים מדובר באי גילוי שאינו קשור לכך שהחולה הפך סיעודי או על  אי גילוי לא מהותי שאינו מקים קשר סיבתי בין מצבו של החולה הסיעודי בטרם ערך את הביטוח לבין העובדה שהפך סיעודי ולכן גם כאן אין מקום לדחיית התביעה.

  במקרה בו תביעתכם נדחתה על ידי חברת הביטוח, מכל סיבה שהיא, לרבות הטענה כי החולה אינו סיעודי – יש לפנות לעורך דין המתמצא בתחום. אשר יפנה את החולה הסיעודי לעריכת חוות דעת רפואית מתאימה על מנת שעול הטיפול בחולה הסיעודי ימומן על ידי חברת הביטוח.

  לחץ כאן לקבלת מידע נוסף למי שתביעתו לגמלת סיעוד נדחתה בכתבתו של עו”ד אורן מעוז

  האמור מהווה מידע ראשוני בלבד ואינו אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם. על הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו”ד המתמחה בתחום הספציפי בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד